Δείτε πως μετέδωσε LIVE το thesprotiaball την αναμέτρηση Εθνικός Φιλιππιάδας - Θεσπρωτός για την Γ' Εθνική

0

Καλός κι ο βαθμός (βίντεο)

Μετά από ένα πάρα πολύ κακό ποιοτικά ματς, στο οποίο κυριάρχησε η δύναμη, τα πολλά φάουλ και οι κάρτες, ο Θεσπρωτός έμεινε στο 0-0 στη Φιλιππιάδα, σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα. Καλύτερες στιγμές για τον Θεσπρωτό, από τους Δ.Παππά (κοντινό πλασέ) στο 71' και Βλάχο (απευθείας φάουλ) στις καθυστερήσεις.Δείτε πως μετέδωσε LIVE το thesprotiaball την αναμέτρηση Εθνικός Φιλιππιάδας - Θεσπρωτός για την Γ' Εθνική. Καλησπέρα από τη Φιλιππιάδα. 45 λεπτά ακόμα για να ξεκινήσει το ματς και οι δυο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους για την προθέρμανση.
Αποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι παίκτες των δυο ομάδων. Μάντζιος, Κόλλιας, Αντωνίου (Ηπείρου) η διαιτητική τριάδα.
Περίπου 200-300 οι θεατές στο γήπεδο της Φιλιππιάδας.
Ξανά με τα ασπρόμαυρα ο Θεσπρωτός και όχι με την κλασική κίτρινη εμφάνιση.
Βγήκαν για τη σέντρα οι 22 ποδοσφαιριστές και το τρίο των διαιτητών.

Συνθέσεις ομάδων:

ΕΘΝ. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Mπαντής, Μούτος, Θεοδώρου, Σιαπέρας, Παπαβασιλείου, Τσιφλίδης, Κολιάκης, Τσακανίκας, Παναγιωτόπουλος, Σαπανίδης, Γεωργίου.
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Πάντος, Σταυρίδης, Βαρτζιώτης, Μηνάς, Μπάρκας, Μητσέλος, Μπούρμπος, Μώκος, Ντόκος, Γκόλιας, Δ. Παππάς.
ΤΕΛΙΚΟ: ΕΘΝΙΚΟΣ Φ. - ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ 0-0
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΩΝΑ
1':Φάση για τον Εθνικό στα 10''. Ο Παναγιωτόπουλος βγήκε τετ-α-τετ, αλλά το πλασέ κατέληξε στην αγκαλιά του Πάντου.
9':Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο ματς. Ο Εθνικός πάντως έχει μπει πιο επιθετικά.
11':Πρώτη καλή στιγμή ο Θεσπρωτός. Φάουλ από αριστερά εκτέλεσε ο Μπούρμπος, Μηνάς και Βαρτζιώτης πήδηξαν για κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά περισσότερο μπερδεύτηκαν και η μπάλα έφυγε άουτ.
15':Απείλησαν με δυο συνεχόμενα στημένα οι γηπεδούχοι αλλά ο Θεσπρωτός έβγαλε από τα καρέ του.
22':Μακρινό σουτ του Ντόκου, πολλά μέτρα άουτ.
27':Λίγες αξιόλογες στιγμές. Οι παίκτες των δυο ομάδων έχουν αναλωθεί σε δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου.
31΄:Σκληρό τάκλιν του Γκόλια στον Παπαβασιλείου, απέφερε την κίτρινη κάρτα για τον επιθετικό του Θεσπρωτού.
33':Σωτήρια επέμβαση του Βαρτζιώτη σε σουτ του Κολιάκη από κοντά.
36΄:Αυτή τη φορά ο Γκόλιας θα δεχτεί το δυνατό τάκλιν του Σιαπέρα, κίτρινη για τον παίκτη του Εθνικού.
40':Κίτρινη στον Μούτα για μαρκάρισμα στον Ντόκο. Ήταν η τρίτη στο ματς σε διάστημα 10 λεπτών.
42΄:Ακόμα μια κάρτα! Στον Παππά Δ. για φάουλ στον Θεοδώρου.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ελάχιστες οι καλές φάσεις στα πρώτα 45 λεπτά, με το Θεσπρωτό να μετρά μια μόνο άξια αναφοράς φάση στην επίθεση, από το στημένο του Μπούρμου και την κεφαλιά του Μηνά. Επιστρέφουμε με την έναρξη του β΄μέρους.
46':Άρχισε το β΄ ημίχρονο.
51':Κίτρινη ο Τσακανίκας για χέρι σε προσπάθεια για  αντεπίθεση του Δ.Παππά.
56':Ίδιο σκηνικό, με παιχνίδι κέντρου και στο ξεκίνημα της επανάληψης.
62':Γιάτσε αντί Γεωργίου στον Εθνικό.
64':Μεγάλη φάση για τον Εθνικό, ο Σταυρίδης πρόλαβε και απομάκρυνε πριν φτάσει στη μπάλα ο Παναγιωτόπουλος.
69΄:Συνεχή διωξίματα και από τις δυο πλευρές. Κακό ποιοτικά το παιχνίδι.
71΄:Ευκαιρία! Ο Δ.Παππάς πλάσαρε από πλάγια, αλλά ο Μπαντής πρόλαβε να βγει και να του καλύψει το πεδίο, διώχνοντας σε κόρνερ. Η καλύτερη στιγμή του Θεσπρωτού.
76΄:Πέσιμο του Γιάτσε μέσα στην περιοχή του Θεσπρωτού, τιμωρήθηκε με κάρτα από τον ρέφερι..
78': Κίτρινη και ο Πάντος για καθυστέρηση.
79΄:Βλάχος μέσα, Μπούρμπος έξω.
82΄:Γιαννούλης αντί Τσιφλίδη.
86΄:Σιάννης αντί Γκόλια.
89':Ούτε υποψία φάσης δεν υπάρχει εδώ και περίπου 15 λεπτά.
91:Έβδομη κίτρινη στο ματς, για μαρκάρισμα του Γιαννούλη στον Βλάχο.
92':Απευθείας πήγε το φάουλ ο Βλάχος, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπαντής
93΄:Σ.Παππάς στη θέση του Ντόκου.