ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ο. ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 6-2

0

Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2012

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΥΝΟΥ
Σ' ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το πρωϊ στο Θεσπρωτικό, η παιδική ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ πέτυχε άλλη μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 6-2 αυτή τη φορά απέναντι στον Α.Ο. Φιλιππιάδας.
Το 2-0  με τον Μάτη
Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής με τον ΚΕΡΑΥΝΟ από πολύ νωρίς να ξεφεύγει στο σκορ ήδη από το Α΄Ημίχρονο.
Ο Α.Ο.Φιλιππιάδας πάλεψε στο Β΄Ημίχρονο για να ισορροπήσει το παιχνίδι όμως παρά τις φιλότιμες προσπάθειες δεν τα κατάφερε απέναντι στον ανώτερο ΚΕΡΑΥΝΟ.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 4' λεπτό ο Σκανδάλης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 1-0.
Στο 6' λεπτό ο Μάτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή πετυχαίνει το 2-0.
Στο 15΄λεπτό ο Λιόντος με σουτ από πλάγια θέση μειώνει το σκορ σε 2-1.
Στο 25΄λεπτό ο Σκανδάλης με ωραίο σουτ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 3-1 είναι γεγονός.
Το 6-2 με τον Γεωργαλή
Στο 31΄ λεπτό ο Γεωργαλής πετυχαίνει το πιο όμορφο γκολ της αναμέτρησης με καταπληκτικό δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής  και το 4-1 για τον ΚΕΡΑΥΝΟ.
Στο 35΄ λεπτό ο Δόσης με ωραία κεφαλιά μέσα από την μεγάλη περιοχή μειώνει σε 4-2.
Στο 58΄λεπτό ο Μπαλάφας με σουτ μέσα από την περιοχή ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 5-2.
Στο 67΄λεπτό και πάλι ο Γεωργαλής με κοντινό σουτ διαμορφώνει το τελικό 6-2.
Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο κ. Βασιλείου με δεύτερο διαιτητή τον κ. Ντίσιο.