ΝΊΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΛΆΓΙΑ 1-3 ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΡΟ

0

Μεγάλη νίκη εξαιρετικού βαθμολογικού ενδιαφέροντος εκτός έδρας του Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Α.Ο Παλαίρου με 1-3 στην Πάλαιρο
Σκόραραν για τον Α.Ο Παλαίρου ο Χασακής Π. στο 22' λεπτό ο Μωραίτης Β. στο 25' λεπτό ισοφάρισε για τον Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ που πήρε το προβάδισμα στο παιχνίδι με τέρμα του αρχηγού Καπότη Ζώη στο 32' λεπτό
Το τελικό αποτέλεσμα 1-3 υπέρ του Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μωραίτη Βασίλη στο 65' λεπτό

Α.Ο ΠΑΛΑΙΡΟΥ(Στάχτιαρης): ΧΡΗΣΤΟΥ, ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ Ζ(77’ ΠΑΡΓΙΝΟΣ). ΖΕΡΒΑΣ(46’ ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ Ε.), ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Κ., ΚUZO. ΜΠΑΤΣΟΣ, ΜΑΓΚΑΝΑΚΗΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ(60’ ΣΤΑΧΤΙΑΡΗΣ Δ.), PRINA(60’ ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ), ΧΑΣΑΚΗΣ Π., ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ.
Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ: ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΚΟΚΟΛΗΣ Γ., ΒΕΡΥΚΙΟΣ Χ., ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ ΣΤ., ΠΑΞΙΝΟΣ(46’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ Ε.), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ(90+ ΚΑΤΑΓΗΣ Β.), ΚΑΠΟΤΗΣ(87’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ Ζ.), ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΣΠ.(70’ ΚΑΤΑΓΗΣ Ε.), ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ