τη φανέλα της Εθνικής U16 στα γήπεδα της Ευρώπης ο Πρεβεζάνος Σπύρος Νάτσος

0

Με τη φανέλα της Εθνικής U16 στα γήπεδα της Ευρώπης ο Πρεβεζάνος Σπύρος Νάτσος

Πρόκειται για μία από τις περιπτώσεις που λέμε πως το όνειρο ενός παιδιού από μία μικρή πόλη όπως η Πρέβεζα, γίνεται πραγματικότητα
Ο Σπύρος Νάτσος, από την ακαδημία «Αθλόπολις» βρέθηκε στον Ατρόμητο Αθηνών, γνώρισε την ύψιστη τιμή να φορέσει τη φανέλα της Εθνικής Ελλάδος (U16) και πήρε πριν από λίγες ημέρες συμμετοχή στη νίκη των διεθνών μας, επί της Ιταλίας στην πόλη Γκαβάρντο, με σκορ 2-1.
Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ (πέτυχε γκολ ο Αράς στο 17ο λεπτό), οι παίκτες της Εθνικής Κ-16 κατάφεραν να αντιδράσουν και αφού ισορρόπησαν αρχικά το παιχνίδι, ισοφάρισαν με τον Κυρτζιαλίδη στο 40' και στη συνέχεια πήραν τη νίκη με το γκολ που πέτυχε στο 67ο λεπτό ο Πίσπας.
ΕΛΛΑΔΑ: Ιακωβίδης (59’ Παπαδάκης), Μπέτσας (41’ Βαλμάς), Νικολάου (41’ Γιαννούτσος), Πανουργιάς, Ευαγγέλου, Αγιασιώτης, Αρμενάκας (30’ Λημνιός), Μίγγος (41’ Νάτσος), Σταθόπουλος, Μούργος (41’ Λάμπρου), Κυρτζιαλίδης (59’ Πίσπας).