ΑΓ. ΠΕΤΡΟΣ - ΙΩΝΕΣ 1-2

0

• Ήταν μια τέλεια ημέρα για την δεύτερη αγωνιστική του Β τοπικού πρωταθλήματος Το γήπεδο είχε γεμίσει κόσμο κ ήταν πολλά παιδάκια στην κερκίδα!!! Ο αγώνας ξεκίνησε κ η ομάδα του Αγίου Πέτρου μπήκε πάρα πολύ δυνατά αφού με την σέντρα της αντίπαλης ομάδας κέρδισε την μπάλα κ έκανε έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία!!!! Στο 6 λεπτό σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ Ο Σπύρος Ζόγγος ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Αγίου Πέτρου. Το 45 λεπτό πέρασε χωρίς κάποια μεγάλη φάση από τις δύο ομάδες Μόνο δυνατά μαρκάρισματα Κ κάποιες κίτρινες κάρτες για την ομάδα του Αγίου Νικολάου Στην επανάληψη οι ομάδες ξεκινάνε χωρίς αλλαγές Οι δυνατές μονομαχίες ήταν το παιχνίδι με κάποιες κόντρες στην αντεπίθεση που η ομάδα του Αγίου Πέτρου έχασε 3 κλασικές ευκαιρίες να τελειώσει τον αγώνα!!! Στο 75 η δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον παίχτη του Αγίου Νικολάου ήταν απόλυτη δικαιολογημένη... Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου όμως για ακόμη μια φορά ισχύει!!! Στο 80 σε ένα φάουλ που κέρδισε η ομάδα του Αγίου Νικολάου κ σε λάθος διώξιμο του παίχτη του Αγίου Πέτρου Αλέκος Βεριωτης Έστειλε την μπάλα στο τέρμα του κάνοντας το 1-1 Ο αγώνας γύρισε υπέρ του Αγίου Νικολάου Όπου σε μια αντεπίθεση βρήκε την άμυνα του Αγίου Πέτρου από αριστερά σε αδράνεια Κ σε μια σέντρα σκόραρεε κ ήρθε το τελικό 1-2