ΜΠΑΣΚΕΤ Α Ο ΠΑΡΓΑΣ -ΘΡΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

0

Μπήκε σε περιπέτειες ο Θρύλος μετά την απρόσμενη ήττα που υπέστη μέσα στην Πάργα από την τοπική ομάδα, παράλληλα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί  την μεγάλη νίκη που πέτυχε στο ΕΑΝΚΙ απέναντι στον Κερκυραϊκό. Ο Θρύλος ξεκίνησε με δύναμη τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 22-12. Οι παίκτες της ομάδας μας για ανεξήγητο λόγο, στη συνέχεια χαλάρωσαν και έτσι έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα της Πάργας να αντιδράσει άμεσα, κάνοντας ένα γρήγορο 10-0 και να ισοφαρίσουν το παιχνίδι. Η αυλαία του πρώτου ημιχρόνου έκλεισε με την Πάργα  προηγούμενη με 24-22. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε και ο Θρύλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει με κατάληξη η ομάδα της Πάργας να πάρει μια δίκαιη νίκη με τελικό σκορ 63-55.