ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 3-2

0

22η Αγωνιστική 2010-2011
Σάββατο 19/3/2011ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 3-2(Ημίχρονο 2-1)

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε σήμερα στο Νυδρί Λευκάδας ο Κεραυνός Θεσπρωτικού από την τοπική ομάδα των Ελπίδων. Μια ήττα που ήρθε μετά από πολύ καιρό και θα λέγαμε εντελώς φυσιολογικά, καθώς η ομάδα του Κεραυνού στο παιχνίδι αυτό παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις (έλειπαν συνολικά 11 ποδοσφαιριστές). Αξιοσημείωτο είναι ότι η αποστολή της ομάδας είχε μόνο 13 παίκτες.Η ομάδα των Ελπίδων Νυδρίου παρ' ότι έχανε με 0-1 από το πρώτο λεπτό του αγώνα, παίζοντας δυνατά και έξυπνα κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει σχετικά εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης.
Γενικά ήταν ένα παιχνίδι μέτριο που βασίστηκε κυρίως στις δυνατές και προσωπικές μονομαχίες μιας και ο αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε σε καμιά περίπτωση τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Μόλις στο 48ο δευτερόλεπτο του αγώνα ο Καλδάνης με απευθείας χτύπημα φάουλ από το ύψος του ημικύκλιου της σέντρας περίπου άνοιξε το σκορ για τον Κεραυνό.
Στο 25ο λεπτό ο Σκλαβενίτης με δυνατή κεφαλιά μέσα από την περιοχή πέτυχε την ισοφάριση.
Στο 36ο λεπτό ο Ε. Καρτάνος με κοντινό πλασέ σημείωσε το 2-1.
Στο 72ο λεπτό ο Μπέντσεβ Πέτκοβ με ψηλοκρεμαστό πλασέ σουτ πέτυχε το 3-1.
Στο 86ο λεπτό ο Ανδρέας Μπόμπορης με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ πέτυχε το τρίτο του γκολ τις τελευταίες 4 αγωνιστικές διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 3-2.
Η Διαιτησία του Ν. Ρούσσου και των βοηθών του Γεωργίου και Νικολού ήταν άριστη.