ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ-ΣΥΒΡΟΣ

0

Σημαντική νίκη για τον γηπεδούχο ΠΑΣ, εναντι του Α.Ο.Σύβρου με ανατροπή. Το ματς εξελίχθηκε σε ροντέο μέχρι το τελευταία λεπτά. Ο ΠΑΣ ευτύχισε να προηγηθεί με πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Γεωργάκη στο 14'. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν ολιγωρία της άμυνας και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 1ο ημίχρονο με τον Μπελεγρίνο Α. έπειτα απο ολιγωρία την άμυνας. Στο 2ο ημίχρονο έπειτα απο οφσαίντ των γηπεδούχων, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν αμέσως στην αντεπίθεση και κατάφεραν να επιτύχουν το γκόλ με τον Ταξιαρχίωτη Ν. στο 58'. Οι παίχτες του ΠΑΣ, όμως, δν παράτησαν το ματς και κατάφεραν να απαντήσουν σχεδόν αμέσως με το 2ο προσωπικό γκολ του Γεωργάκη Γ. 61', και να πάρουν αυτή την πολύ σημαντική νίκη στο 69' με πέναλντι που κέρδισε ο Γκεοργκίεφ και εκτέλεσε εύστοχα ο Σκέμπι Ε. αποτέλεσμα που παρέμεινε μεχρι το τέλος του αγώνα.
Οι φάσεις έχουν ως εξής:

7' Σέντρα του Γεωργάκη Γ. κεφαλιά από τον Κτένα Γ. ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ

8' Απόκρουση του Φατούρου Κ. έπειτα απο δυνατό σουτ του Πετουση Σ.

12' Ψιλοκρεμαστό σουτ του Φατούρου Ν. έπειτα απο λάθος των αμυντικών

14' ΓΚΟΛ Πάσα στο κέντρο περίπου του γηπέδου απο τον Κτενά Γ. στον Γεωργάκη Γ. πολυ όμορφη ατομική προσπάθεια του 2ου που πέρασε αμυντικούς και σκόραρε στην κλειστη γωνία

19' Πολύ καλό φάουλ έξω απο την μέγαλη περιοχή του Γκεοργκιεφ Α.

21' Ατομική προσπάθεια του Πετουση Σ. απο την αριστερή πλευρά σπάσιμο στον Λαζαρη Α. σουτ του 2ου, μπλόκαρε ο Φατουρος

22' Λάθος απο βολέ του Φατούρου Κ. δύσκολο σουτ απο τον Κτενά Γ. η μπάλα αουτ.

30' Δύσκολη απόκρουση σε εκτέλεση φάουλ του Σκέμπι

31' Κόρνερ του Γκεοργκίεφ Α. κεφάλια εξ' επαφής του Φατούρου έπειτα απο κεφαλία του Λάζαρη Ν.

32' ΓΚΟΛ Ολιγωρία των αμυντικών του ΠΑΣ, κλέψιμο απο τον Λυμπεράκη Σ. παράλληλη πάσα του ιδίου στον Μπελεγρίνο  Α. η μπάλα γκόλ απο πλάσε στην γωνία

39' Σουτ του Πετούση Σ. έξω απο την περιοχή

57'  Σέντρα του Γκεοργκίεφ απο κόρνερ, κεφαλιά του Σκεμπι Ε. η μπάλα στο δοκάρι

58' Αντεπίθεση για τον Συβρο ωραίο σουτ απο τον Ταξιαρχιώτη Ν. η μπάλα στα δίχτυα

63' Χαμένο τετ α τετ του Μπελεγρίνου έπειτα απο πάσα του Λυμπεράκη

63' Κίτρινη κάρτα στο Γκεοργκίεγ Α. (ΠΑΣ)

66' ΓΚΟΛ Εξαιρετική ατομική προσπάθεια απο τον Γκεοργκίεφ μέσα στην περιοχή, πέναλντι απο Αργυρο Χ. και κίτρινη κάρτα στον 2ο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σκεμπι Ε. και την μετουσίωσε σε γκολ.

69' Κίτρινη καρτα στον Λάζαρη Φ.

73' Σέντρα απο φάουλ του Ταξιαρχιώτη Ν. κεφαλία του Μπελεγρίνου Α.  διώξιμο των αμυντικών

73' Κίτρινη καρτα στο Μάλφα Ε.

79' Διαμαρτυρίες από τον Φατούρο Ν. στον διαιτητή που αναγκάστηκε να του δείξει 2 κίτρινες κάρτες- - κόκκινη στην ίδια φάση.

81' Επίθεση των φιλοξενουμένων παράλληλη πάσα απο τον Ταξιαρχίωτη Ν. μόνος του ο Μπελεγρίνος Χ. ανακόπτεται πολύ δύσκολα έπειτα απο εξαιρετική προσπάθεια απο τον Μάλφα Ε.

86' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτση Η.

91' Πολυ καλο σουτ απο τον Κτενά Γ. η μπαλα μολις αουτ

Καλη η διαιτησία των Ντουκα, Γκορου, Γιαννακουλη

Αλλαγές για τον ΠΑΣ στο 50' Ζαβερδινός Δ. με Μάλφα Ε.
                                      65' Λάζαρη Α. με Σαντα Θ.
                                      68' Λαζαρης Ν με Σάντα Σ.

για τον Συβρο στο 69' Προκόπης Π. με Λυμπεράκη Σ.
                                      73' Χαλικιας Γ. με Μπελεγρίνος Χ