Σημαντικό διπλό για τον ΚΕΡΑΥΝΟ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ, μέσα στην έδρα του ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ!!!

0

Μεγάλο διπλό πραγματοποίησε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού που κατάφερε να περάσει δύσκολα μέσα από την πολύ δυνατή έδρα, του πάρα πολύ καλού φέτος ΠΑΣ Σφακιωτών. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι, την νοθρότητα των γηπεδούχων που παρουσίασαν στο 1ο ημίχρονο, βρέθηκαν να χάνουν μόλις στο 1ο λεπτό του παιχνιδιού έπειτα από ασυνεννοησία στην άμυνα, και δέχθηκαν και 2ο γκόλ έπειτα απο ολιγωρία και πάλι των αμυντικών στο 35' με σκόρερ και των 2 γκόλ των Κούση Σ.. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ μπήκε δυναμικά και μόλις στο 51' σκόραρε έπειτα από σέντρα του Γκεοργκίεφ απο στημένη φάση και κεφαλιά του Πετούση Σ., σκόρ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, παρά την πίεση των γηπεδούχων. Αναλυτικά οι φάσεις έχουν ως εξής:

1' ΓΚΟΛ Λάθος συνεννόηση του Λάζαρη Ν. και του τερματοφύλακα Λάζαρη Σ., εκμεταλλεύτηκε ο Κούσης και άνοιξε το σκόρ για τους φιλοξενούμενους.

7' Σέντρα από στημένη φάση του Γκεοργκίεφ Α., κεφαλιά του Πετούση Σ., η μπάλα αουτ.

10' Ψιλοκρεμαστό σουτ του Γκεοργκίεφ Α, η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Μαικαντη.

15' Σουτ του Λαζαρη Α. εξω απο την περιοχή, η μπάλα αουτ.

20' Κίτρινη κάρτα στο Κουση Σ. (Κ.Θ.)

25' Ασθενές σουτ μέσα απο την περιοχή του Τζιάκου Δ.

33' Σέντρα του Γεωργάκη Γ. κεφαλιά μέσα από την μικρή Σάντα Θ. Ακυρώθηκε το γκόλ ως οφσαιντ.

35' ΓΚΟΛ Λάθος του Ρετση Η, κάθετη του Κολιού Γ. πλασέ στην κλειστή γωνία του Λάζαρη απο τον Κούση.

37' Μακρινό σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή του Σκεμπι

42' Κίτρινη κάρτα στο Μαλέσκο Η. (Κ.Θ.)

45' Πολύ καλό σουτ εξω απο την περιοχή του Σάντα Θ.

46' Εξαιρετική εκτέλεση φαουλ του Σκέμπι Ε. η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του τέρματος.

51' ΓΚΟΛ Σέντρα του Γκεοργκίεφ Α. απο στημένη μπάλα, κεφαλιά απο τον Πετούση Σ. η μπάλα στα διχτυα.

53' Δυνατό σουτ απο πλάγια θέση του Γεωργάκη Γ. απο πλάγια θέση, δύσκολα σε κόρνερ ο Μαικαντης.

66' Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ απο τον Γκεοργκίεφ Α. εξαιρετική επέμβαση στην γωνία του τερματός του απο τον Μαικαντη.

72' Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρη Ν. (ΠΑΣ)

78' Σουτ μέσα απο την μικρή περιοχή του Γεωργάκη Γ.

84' Κίτρινη κάρτα στο Τζιάκο Χ.

85' Δυνατό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

86' Πολύ δυνατό σουτ απο πλάγια θέση του Σκεμπι Ε., εξαιρετική επέμβαση σε κόρνερ του Μαικαντη

90' Σουτ απο τον Κουση Σ. Εξω απο την περιοχή

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ (Γκεοργκίεφ Α.) Λάζαρης Σ, Λάζαρης Φ, Μάλφας Β(78'   Κτενάς Γ), Λάζαρης Ν, Ρέτσης Η, Σάντας Θ(75' Λάζαρης Γ.), Γκεοργκίεφ Α, Γεωργάκης Γ, Λάζαρης Α, Πετούσης Σ, Σκέμπης Ε.  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Πάντος) Μαικαντης Λ, Πανούσης Θ(41'   Μαλέσκος Η.(Λ.Τ)), Ντοβας Κ, Νασης Φ, Μπόμπορης Α, Κατσανος Α(62'Τζιακος Χ), Κουσης Σ, Καλδανης Ξ, Τζιακος Γ, Κολιος Γ, Τζιακος  (87' Γεωργαλης Θ)

Πολυ καλό το διαιτιτικο τριο των: ΤΡΑΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ-ΛΑΜΠΡΟΥΣΗ-ΚΩΤΣΗ