ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ

0

Την νίκη-πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας πήρε σήμερα ο Οδυσσέας Νυδριού απέναντι στον Θρίαμβο Λούρου με σκορ 3-2.
Ο Σάββας Γαζής πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του μετά το 1-3
Το παιχνίδι που το παρακολούθησαν πολλοί φίλαθλοι ήταν πλούσιο σε φάσεις και γκολ και ο Οδυσσέας κατάφερε να προηγηθεί με 3-1 μετά την ισοφάριση του Θρίαμβου και ουσιαστικά κάπου εκεί τέλειωσε και το παιχνίδι, αφού το μόνο που κατάφερε ο Θρίαμβος ήταν να μειώσει το σκορ στο τέλος.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
1΄ λεπτό σουτ του Ντουντούκη απέκρουσε ο Σήτος σε κόρνερ.
12΄ λεπτό σουτ του Σπυράκου από καλή θέση αλλά η μπάλα βρίσκει σε σώματα αμυντικών και περνά κόρνερ.
13΄ λεπτό σουτ του Φέκκα λίγο άουτ.
14΄ λεπτό σουτ του Κοσμά στο δοκάρι του Σήτου.
39΄ λεπτό σουτ του Ντουντούκη απέκρουσε ο Σήτος σε κόρνερ.
48΄ λεπτό σέντρα του Καλογέρη Τ. και ο Γαζής Σαβ. με κεφαλιά το 0-1.
53΄ λεπτό ο Σπυράκος με κάθετη μπαλιά βγάζει μόνο του τον Φέκκα απέναντι από τον Ευαγγελινό αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Οδυσσέα.

58΄ λεπτό σέντρα του Ζάκκα και ο Σάκκος με πλασέ από κοντά το 1-1.
65΄ λεπτό ο Ξενάκης με σουτ το 1-2.
68΄ λεπτό σέντρα του Ορφανίδη και ο Γαζής Σαβ. με κεφαλιά το 1-3.
77΄ λεπτό σέντρα του Μπάκα και ο Παπαγιάννης με κεφαλιά το 2-3.

Άριστη η διαιτησία του κ. Ντίτσου και των βοηθών του Γκαρτζονίκα και Λαμπρούση.
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: Σήτος, Σάκκος, Μπάκας, Κούσης (77΄ λ.τρ. Βλάχος), Παπαγιάννης, Κάτσανος Γ. (50΄ Ζάκκας), Σπυράκος, Μπέλλος (67΄ Μπόμπορης), Φέκκας, Παπαδόπουλος, Βούλγαρης.