ΦΙΛΙΚΗ ΠΕΝΤΆΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΌΛΛΩΝΑ ΠΆΡΓΑΣ

0
Στο φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Πάργας η ομάδα του Απόλλωνα επικράτησε της αντίστοιχης της Λευκίμμης με το ευρύ 5-0. Αποδίδοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο και χωρίς να υπάρχει υστερησας, γέμισε αισιοδοξία για τη συνέχεια το φίλαθλο κοινό. Ένα δεκάλεπτο ξέσπασμα στο πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετό ώστε να διαμορφωθεί το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου, με σουτ του Ντοκου από απόσταση, λομπα του Βασιλείου και σουτ του Κωνσταντίνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, το ματς ήταν πιο ισορροπημένο, χωρίς όμως η ομάδα μας να απειληθεί, ενώ υπήρξε και χαμένο πεναλντυ του κυργιου πριν ο Φώτης Σιδέρης κάνει αυτό που ξέρει καλύτερα, σκοράροντας για το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Γκολακου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Επόμενο φιλικό πριν το Σούπερκαπ στη Βόνιτσα, με τον Άρη Φιλιατών