Με το δεξι Ο Πας θυελλα Διπλο στο Νυδρι

0

Με το δεξί και στις υποχρεώσεις του Πρωταθλήματος μπήκε η ομάδα του Πας Θύελλα  σήμερα καθώς επικράτησε με σκορ 2-3, μέσα στο Νυδρί εναντίον του Οδυσσέα Νυδριού. Μία δύσκολή "πρεμιέρα" απέναντι σε μία καλή ομάδα.

Το σκορ άνοιξε ο Καββαλάρης με ωραίο σουτ από ασίστ του Τσιούνη. Ο Κοσυφαρίνης με ωραία ενέργεια διπλασίασε τα τέρματά  στο 36'ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Θύελλα εμφανίστηκε μουδιασμένος και επέτρεψε στον αντίπαλο να ισοφαρίσει σε 2-2. Η λύτρωση ήρθε στην τελευταία φάση του αγώνα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καβαλλάρη και λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα έφτασε στον Τσιούνη που πλάσαρε από κοντά για το τελικό 2-3.

Αυτό που κρατάμε είναι η νίκη. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που ήταν στην αποστολή σήμερα. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Οδυσσέα και ευχαριστούμε τα παιδιά της διοίκησης για την φιλοξενία.