Ενωση Παργας- Αεκ Αρχαγγελου :Μεγαλη νικη με 4-2

0
Σε έναν αγώνα τελικό για την ομάδα της Πάργας στο γήπεδο της και με το βλέμμα στο διπλανό γήπεδο της Αγίας η Ένωση υποδέχτηκε την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου και μπήκε στο γήπεδο για ένα και Μονό αποτέλεσμα νευρικό το πρώτο ημίχρονο για της δυο ομάδες χωρίς να καταφέρουν να κάνουν κάτι το ουσιαστικό
Στο 61 λεπτό η μπάλα σε σουτ του  Σερίφη τρανταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αρχαγγελου στην συνέχεια της φάσης και μετά απο παράλληλη σέντρα του Δ Νταλλα ο Παππάς Στ έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα και εκανε το 1-0 τέρμα που δεν χάρηκε για πολύ διότι στο αμέσως επόμενο λεπτό και μετά απο κεφαλιά του Σοφοπουλου η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Λενη και ο Ζήσης ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 71 λεπτό ο Παππάς Στ μετά από εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έκανε το 2-1 και στο 78  λεπτο ο Νταλλας Δ με σουτ εκανε το 3-1
Στο 82 λ η Αεκ μπήκε πάλι στον αγώνα κάνοντας το 3-2 αλλά στο 93ο λ ο Ντάλας Δ έκανε το τελικό 4-2 και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα της Ένωσης που διατηρεί της ελπίδες για την κατάκτηση μιας απο της θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου.
Νταλλας Δημ Σεριφης Μ και Παππας Στ διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους !