ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ - Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ: 5-1

0

Την προέλασή του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας συνέχισε ο ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ο οποίος σε παιχνίδι για την 13η αγωνιστική επικράτησε με 5-1 της Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ στην Βόνιτσα. Πλέον όλοι στην ομάδα ζουν και αναπνέουν για το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής κόντρα στον δεύτερο της βαθμολογίας ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ το οποίο θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Βόνιτσας το ερχόμενο Σάββατο (21/12).

Όλος ο φίλαθλος κόσμος της Βόνιτσας πρέπει να σταθεί στο πλευρό της ομάδας μας και να την βοηθήσει να φτάσει στη νίκη η οποία θα της επιτρέψει να παραμείνει στην πρώτη θέση και να αυξήσει την διαφορά της από την ομάδα του Καναλακίου.
Όλοι μαζί να ζωντανέψουμε και πάλι την θρυλική …»ΒΟΥΡΛΙΑ».
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:
5’ Σούτ ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ Δ.Κ. έδιωξε σε κόρνερ ο ΛΑΣΚΑΡΗΣ.
6’ Σέντρα σουτ ΧΑΙΔΑΚΗ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Α.Ε.Κ.
9’ Σύγχυση στην άμυνα του ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ, πλασέ του ΜΟΥΡΕΧΙΔΗ Σ. από πλάγια η μπάλα άουτ.
25’ Σουτ Παναγόπουλου από το ύψος της μικρής περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο ΛΑΣΚΑΡΗΣ Γ.
30’ Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλιδάκι του ΧΑΣΑΚΗ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
35’ Ανατροπή του ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ Δ.Κ. από τον ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ Χ. και πέναλτι για τον ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ.
36’ ΓΚΟΛ: Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον ΚΟΥΤΣΙΚΟ Δ.Κ. και 1-0.
41’ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του ΧΑΙΔΑΚΗ η μπάλα δοκάρι και άουτ.
43’ Ο ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ Χ.Β. έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ και ανατράπηκε από τον ΚΟΥΤΣΙΚΟ Δ.Γ. κερδίζοντας πέναλτι.
44’ ΓΚΟΛ: Ο ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ. εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ.
61’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του ΦΕΣΣΑ, ο ΧΑΙΔΑΚΗΣ με κεφαλιά βρήκε τον ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ο οποίος με κοντινή προβολή έκανε το 2-1.
64’ ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του ΚΟΛΟΒΟΥ από τα δεξιά, σέντρα σουτ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της Α.Ε.Κ. και στην επαναφορά ο ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ με κεφαλιά έκανε το 3-1.
68’ ΓΚΟΛ: Συνδυασμός των ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ Δ.Κ. με τον ΧΑΙΔΑΚΗ, πάσα του πρώτου στον ΚΟΛΟΒΟ ο οποίος με πλασέ έκανε το 4-1.
80’ ΓΚΟΛ: Σέντρα ΧΑΙΔΑΚΗ από τα αριστερά, κεφαλιά ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ και 5-1.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΠΑΧΗΣ, ΦΕΣΣΑΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ Δ.Γ. (78’ ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ Α.), ΦΟΥΡΛΗΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ (69’ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΑΣΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ Δ.Κ., ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ (58’ ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ).
Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ Γ., ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ Χ., ΖΗΣΗΣ Δ., ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ Χ. (85’ ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ), ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ Χ.Φ. (69’ ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Σ.), ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ., ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ Σ., ΛΕΛΟΣ Α., ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ Σ. (83’ ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ Δ.), ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ Α., ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ Χ.Β.