ΑΕΚ Αρχαγγελου-Απολλων Παργας 1-1

0

Κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες και λασπωμένο τερέν διεξήχθη η αναμέτρηση της τοπικής ΑΕΚ και του φιλοξενούμενου Απόλλων, με τις δυο, “ηρωικες” ομάδες, μετά το πέρας των 90+ λεπτών,να μοιράζονται  βαθμούς και εντυπώσεις
Η Πάργα μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο της συνάντησης και ευτύχησε μόλις στο 1′ ,με πέναλτι του Μηλιωνη, να ανοίγει το σκορ.Η ΑΕΚ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και άγγιξε την ισοφάριση στο 25′ με πλασέ του Τουμανιδη (σούταρε πάνω στον Τσοβιλη) στο 31′ με κεφάλια του Τσενικ στο δοκάρι και στην επαναφορά ,σε κενή πλέον εστία,τον Σοφοπουλο Β να πλασάρει άουτ!Τελικά ο τελευταίος πήρε το αιμα του πισω στο 31′ οταν απο καταπληκτικη ασιστ του Τουμανιδη  Τ πλάσαρε εύστοχα για το 1-1
Στο δεύτερο ημίχρονο το θέαμα ηταν άκρως απογοητευτικό ,μιας και η δυνατή βροχή που έπληττε την ευρύτερη περιοχή έκανε τη Ζωή των 22 ποδοσφαιριστών πολύ δύσκολη ,δυσχεραίνοντας  τις προσπάθειες τους, μετατρέποντας το τερέν  σε  πραγματικό βούρκο.Η Πάργα θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο της νίκης στο 85′,άλλα το πλάσε του Λιαλιου απέκρουσε ενστικτωδώς ο τερματοφύλακας Ισπογλου