Οδυσσέας Νυδριού-Α.Ο.Φιλοθέης 0-1

0

Σημαντική νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο ΑΟ Φιλοθέης στο Νυδρί κόντρα στο τοπικό Οδυσσέα στον εξ’ αναβολής αγώνα της 7ης Aγωνιστικής στον 5ο Όμιλο της Δ΄ Εθνικής.
Η ομάδα της Φιλοθέης με τον Δημήτρη Νταλάκα να κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της, μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε μόλις στο 5΄ λεπτό να μπει μπροστά στο σκορ, όταν μετά από σέντρα του Νταλάκα, ο Τσιφλίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πάππου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, αλλά δεν τα κατάφεραν και πέντε λεπτά (40΄) πριν τη λήξη του πρώτου μέρους έμειναν με δέκα παίκτες, όταν αποβλήθηκε ο Θεοδωρίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής:Μάντζιος
Βοηθοί:Αλεξίου - Ορφανός

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (Δ. Κονιδάρης): Πάππος, Κλάπης, Θεοδωρίδης, Φλούδας (86΄ Ξένος), Παϊκόπουλος, Κωστακιώτης, Μακρής (90΄ Κοντοπρίας), Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος, Κονιδάρης, Δενησπύρα.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ (Δ. Νταλάκας): Βαρέλης, Ζιώγας (22΄ λ.τρ. Κυριακόπουλος), Ζυγούρης, Γιαννούλης Δ., Τσιγαρίδας Δ., Νάσιος (77΄ Θέμελης), Γιαννούλης