Απόλλων Βουβοποτάμου-Α.Ε.Ν. Σαμψούντας

0

Απόλλων Βουβοποτάμου-Α.Ε.Ν. Σαμψούντας 1-3

Σήμερα, 16-12-2012, διεξήχθη η αναμέτρηση ανάμεσα στην τοπική ομάδα και στην ομάδα της Σαμψούντας, στο στάδιο Βουβοποτάμου, όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν, σχετικά εύκολα, να πάρουν τους 3 πολύτιμους βαθμούς μέσα σε 10 λεπτά.
Από τα πρώτα κιόλας λεπτά, η Α.Ε.Ν φαινόταν πιο επιθετική και είχε ως στόχο να καθαρίσει από νωρίς το ματς, κάτι που δεν έγινε.
Στο 17ο λεπτό ήρθε η πρώτη φάση του αγώνα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργιάδη Μ., ο Βαγγέλης έπιασε την κεφαλιά που πέρασε πάνω από την εστία του Πάντα.
Στο επόμενο λεπτό, αναμπουμπούλα προκλήθηκε στην περιοχή της Σαμψούντα με τον Κοντοδήμο να στέλνει άουτ την μπάλα..
Η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν ένας μονόλογος των φιλοξενούμενων.
Στο 19ο λεπτό, το σουτ που επιχείρησε ο Μαυρής, πέρασε λίγα εκατοστά δίπλα από την εστία του Πάντα.
Στο 34ο λεπτό, πλασέ του Γεωργιάδη Μ. σε τετ-α-τετ, μπλόκαρε ο Πάντας.
Στο 38ο λεπτό, ακυρώθηκε σωστά γκολ των φιλοξενούμενων για οφ-σάιντ.
Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό, ήρθε το πολυπόθητο γκολ για την Α.Ε.Ν από το πλασέ του Μαυρή, μετά την παράλληλη του Παπαδιώτη.
Στο 65ο λεπτό, ο Σωτηριάδης με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή, κλείδωσε την νίκη για την Σαμψούντα.
Στο 70ο λεπτό, ήρθε και το 3ο γκολ για την Α.Ε.Ν, μετά το διαγώνιο πλασέ του Γεωργιάδη Μ.
Στο 75ο λεπτό, ήρθε και το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους.Τελικο αποτελεσμα 1-3.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Πάντας κρατώντας το σκορ σε λογικά πλαίσια, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο προπονητής-παίχτης Κετίκογλου, ο Μαυρής και ο Γεωργιάδης Μ.

Άριστη η διαιτησία Αλεξανδρόπουλου-Τρινταφύλλου-Κάσσαρη.