Π.Α.Σ. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: Μείωθηκε η απόσταση από το …ρετιρέ

0

Στον έναν βαθμό μείωσε την απόσταση που τον χωρίζει από την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας Πρέβεζας Λευκάδας ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ. ... Η ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας, σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική επικράτησε με 3-0 της Δόξας Ωρωπού στην Βόνιτσα και εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο την ισοπαλία 1-1 ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον Κεραυνό Θεσπρωτικού. Στο 14ο λεπτό ο Χαϊδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Βόνιτσας και στο 30’ ο Χασακής με όμορφη ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το 2-0. Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν απειλήθηκαν καθόλου από την ομάδα της Δόξας Ωρωπού, ήρθε στο 60ο λεπτό με πέναλτι του Κούτσικου Δ.Κ., πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος παίκτης. Να σημειωθεί πως η ομάδα ποδοσφαίρου της πόλης μας τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς στο 83ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κούτσικος Δ.Κ. Ο Αμβρακικός αγωνίστηκε με τους: Προδρομίτη, Πογιατζή, Φούρλη, Μπουκουράνη, Γραμματικόπουλο, Κούτσικο Δ.Γ (63’ Προξενιά), Χαϊδάκη, Καταγή Γ., Κούτσικο Δ.Κ., Χασακή (55’ Καταγή Λ.), Παληογιάννη Α.(66’ Παληογιάννη Χ.).
 Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 8ης Αγωνιστικής: ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ 1-1 ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ – Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ 0-1 Α.Ε. ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 2-0 ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 3-0 ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΥΔΡΙΟΥ – ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 2-4 Α.Ο. ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ – Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 5-0 Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑ – Π.Α.Σ. ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ 1-0
amvrakikosnews

Aυτό το άρθρο προέρχεται από το: ΒΟΝΙΤΣΑ PRESS: Π.Α.Σ. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: Μείωθηκε η απόσταση από το …ρετιρέ http://bonitsapress.blogspot.com/2011/11/blog-post_06.html#ixzz1d76KxgsB