Ένωση Πρέβεζας- Αμβρακικός Βόνιτσας 1-3

1
Σεφτέ στις νίκες για φέτος στο πρωτάθλημα της Α’ Πρέβεζας-Λευκάδας έκανε η ομάδα της Βόνιτσας νικώντας εκτός έδρας την Ένωση. Οι ποδοσφαιριστές του Αμβρακικού μπήκαν ψυχωμένα και για 60 λεπτά προσέφεραν πολύ όμορφο θέαμα... στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Τα γκολ του αγώνα
0-1 στο 19΄ λεπτό κόρνερ του Χαϊδάκη, άστοχη έξοδος του Τουμανίδη και ο Κούτσικος Δ. σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να βάλει τον Αμβρακικό μπροστά στο σκορ.
0-2 στο 24΄ λεπτό ο Άρης Παληογιάννης με σουτ το 0-2.
1-2 στο 31΄ λεπτό σέντρα του Ζέρη Ξ. ο Χήτος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με γυριστή κεφαλιά μείωσε το σκορ σε 1-2 για την Ένωση.
1-3 στο 56΄ λεπτό ο Γιώργος Καταγής με σουτ πέτυχε το τελικό 1-3.

Διαιτητής του παιχνιδιού ο κ. Ποντίκης με βοηθούς τον κ. Σπυράκο και τον κ. Τριανταφύλλου.

Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ: Τουμανίδης, Αρβανίτης (85΄ Καλύβας), Βρυώνης, Δαρδαμάνης, Τουλκερίδης, Λαμπρούσης (80΄ Ζέρης Π.), Χήτος, Πετρόπουλος (46΄ Ταπρατζής), Καρασαββίδης, Νάτσης, Ζέρης Ξ. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ: Προδρομίτης, Πογιατζής, Φουρλής (88΄ Προξενίας), Καταγής Λ., Μητρόπουλος, Γραμματικόπουλος, Χαϊδάκης, Μπουκουράνης, Χασακής (46΄ Καταγής Γ.), Παληογιάννης (88΄ Κούτσικος), Κούτσικος Δ.

Τα άλλα αποτελέσματα και η βαθμολογία έχει ως εξής.

16. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 0

Aυτό το άρθρο προέρχεται από το: ΒΟΝΙΤΣΑ PRESS: Ένωση Πρέβεζας- Αμβρακικός Βόνιτσας 1-3 http://bonitsapress.blogspot.com/2011/09/1-3.html#ixzz1Z0562GeH

1Σχόλια
  1. parga sport:me to pou pernoume to ar8o mas vgainei aytomata apo pou proerxetai i pigi gia to sigkekrimeno....de kanoume kati emeis...!!!! sorru ! ;(