ΗΤΤΑ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΧΕΡΩΝΤΑ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ

0
οι σκορερ για τον ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ
Μεγάλη νίκη, μέσα στο γήπεδο Σφακιωτών, της ομώνυμης ομάδος επί του ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ με σκόρ 5-0!!!!!!! Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ, που υπερείχε καθ' όλη την διάρκεια του ματς, με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, μεγάλη κατοχή και εξαιρετικό στήσιμο των παιχτών μέσα στο γήπεδο. Ήταν ενα δυνατό παιχνίδι αλλά με έναν πρωταγωνιστή όπως φανερώνει και το σκόρ. Οι σκόρερ εχουν ως εξής: Λάζαρης Α.(2), Σκέμπης Ε, Σαντας Σ, Γεωργάκης Γ. Οι φάσεις εχουν ως εξής:

13' Σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από λάθος των γηπεδούχων, από τον Μπούρμπο με άστοχη κατάληξη.

16' Σουτ μέσα από την περιοχή από τον Σταικο, που κατέληξε σε αουτ.

17' Πάσα του Γεωργάκη Γ. στο Πετούση Σ., δυνατό σουτ του δεύτερου έξω απο την περιόχη, κατέληξε αουτ.

28' Κορνερ από τους γηπεδούχους, κεφαλιά του Σκέμπη Ε. λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

36' Σουτ του Σκέμπη Ε. έξω απο την μέγαλη περιοχή, η μπαλα αουτ.

41' Φάουλ λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή για τους φιλοξενούμενους, πολύ καλή εκτέλεση από τον Μπουρνά, εξαιρετική επέμβαση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Λάζαρη Σπύρου, που παραχωρεί κόρνερ.

43' Σούτ έξω απο την μέγαλη περιοχή του Λάζαρη, που μπλόκαρε με διπλή επέμβαση.

45' Πολύ καλό σουτ απο πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή του Σάντα Θ., η μπάλα πέρασε μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Τζίμα.

47' Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους πάσα του Λαζαρη Α. στον Γκοργκίεφ Α. σέντρα του δευτέρου κεφάλια ψαράκι του Σκέμπη Ε. απίστευτη απόκρουση εξ΄επαφής από τον Τζίμα

Λήξη του 1ου ημιχρόνου με καθαρή υπεροχή των γηπεδούχων.

48' Σουτ του Σάντα Θ. έξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα μόλις αουτ.

50' Χαμένο τετ α τετ του Σκέμπη Ε. έπειτα απο μακρινή μπαλιά Του Πετουση Σ.

51' ΓΚΟΛ Κλέψιμο από Λαζαρη Αντώνη, πλαγιοκόπηση απο αριστερά που τελείωσε την φάση με εξαιρετικό πλασέ στην απέναντι γωνία της εστίας του Τζίμα.

54' Σουτ, έξω απο τα καρέ του Τζίμα, του Πετούση Σ. μόλις αουτ.

56' Αριστερό εξωτερικό σουτ του Γεωργάκη Γ. έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα "έξυσε" το οριζόντιο δοκάρι.

58' ΓΚΟΛ Εξαιρετική ενέργεια του Γεωργάκη Γ. πού "άδειασε" 2 παίχτες μέσα στην μεγάλη περιοχή και πέτυχε ένα όμορφο γκόλ με δυνατό δεξί σουτ.

60' Σουτ του Λάζαρη Α. μέσα απο την μεγάλη περιοχή έπειτα απο πάσα του Σκέμπη, η μπάλα μόλις αουτ.

62' Κερδισμένο κόρνερ έπειτα απο επέμβαση του Τζίμα σε σούτ του Λάζαρη Α.

63' ΓΚΟΛ Σέντρα του Γκεοργκίεφ Α. κεφαλιά του Σαντα Σ. μέσα απο την μικρή περιοχή, η μπαλα στα δίχτυα.

65' Σέντρα του Ιωάννου, άστοχη κεφαλιά του Νικολάου η  μπάλα αουτ.

70' Σουτ του Γκεοργκίεφ Α. εξω απο την μεγάλη περιοχή.

74' Αδύναμο σουτ του Μπουρμπου, εξω απο την μεγάλη περιόχη

79' ΓΚΟΛ Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους εξαιρετική κάθετη πάσα του Λαζαρη Α. στον Σκεμπη Ε. με εξαιρετικό τελείωμα στην κλειστή γωνία του Τζιμα.

87' Σουτ του Λαζαρη Φ. εξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και παραχωρεί κόρνερ.

88' ΓΚΟΛ Κόρνερ απο τον Σάντα Σ. άψογο τελείωμα με κεφαλιά απο τον Λάζαρη Α., που σημείωσε το 2ο προσωπικό του Γκολ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ (Γκεοργκίεφ Α.) Λάζαρης Σ, Λάζαρης Φ, Μάλφας Β, Λάζαρης Ν, Ρέτσης Η, Σάντας Θ(60' Σαντας Σ.), Γκεοργκίεφ Α(72' Κτενάς Γ.(λ.τ.)), Γεωργάκης Γ(75' Λάζαρης Γ.), Λάζαρης Α, Πετούσης Σ, Σκέμπης Ε.
                    ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Μουστακας) Τζίμας, Ιωάννου, Μπουρνάς, Τούσης(60' Τριάντης), Κατσαούνης(75' Ραπτης), Φράγκος, Μπουρμπος, Begari, Κασκάνης(45' Νικολάου), Τζίμας, Σταικος