ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ-ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

0
Κάτω από εξαιρετικές καιρικές συνθήκες, διεξήχθη στο γήπεδο Παλιαμπέλων, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στα ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ και τον Α.Ο.ΚΑΡΥΑΣ, για την 5η αγωνιστική του β' τοπικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Π-Λ, που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να επιδείξουν ιδιαίτερες επιθετικές ικανότητες. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου o Α.Ο.ΚΑΡΥΑΣ πίεσε αρκετά με αποτέλεσμα στο 55' λεπτό του αγώνα να προηγηθεί με ένα εξαιρετικό σουτ από 30 μέτρα του Δ. Γεωργαντόπουλου, που κατέληξε στο "παραθυράκι" του Παπαβασίλη. Μετά το γκόλ οι 2 ομάδες ισορρόπησαν το παιχνίδι προσπαθώντας να σκοράρουν, κάτι το οποίο κατάφερε με γκόλ απο τετ α τετ, ο ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ, του Πανταζή στο 82', σκόρ που διατηρήθηκε μέχρι την λήξη του αγώνα. Πολύ καλή η διαιτησία των Γκούμα, Μπάκου, Κώτση.
Συνθέσεις: ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ (Παπαβασίλης) Παπαβασίλης, Λύτρας, Βρενάζη, Βαρδής,                   Μπακούλης, Ζιάβρας, Τζουμερκιώτης, Τριανταφύλλης Ι.(Λύτρας 88'),
                Τριανταφύλλης Δ.(Πανταζής 71'), Κουτσογιώργος(Λαιος 76')