ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΑΡΚΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΣ ΚΡΑΨΗΣ

0
serviana pas krapsisΜε μια εκκωφαντική νίκη συνέχισε για την 3η αγωνιστική ο που επικράτησε στα Σερβιανά του τοπικού Θρίαμβου με 1-8!!!

Το ματς ήταν ένας διαρκής μονόλογος των φιλοξενουμένων αφού ξεκίνησαν τον χορό των γκολ από το 6΄ όταν ο Φαρμάκης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 18΄ ο Σταμούλης έκλεψε από αντίπαλο του και με πλασέ έκανε το 0-2, ενώ στο 50΄ ο Κατσούδας με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-3. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπιστιόλης με σουτ στο «Γ» έκανε το 0-4 ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο Βύζας έγραψε το 0-5. Στο 70΄ με ένα υπέροχο φάουλ του Φαρμάκη, πίσω από το κέντρο έκανε το 0-6, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Καρτάλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-7. Στο 75΄ ο Φαρμάκης έκανε την πάσα στον Σταμούλη, με τον τελευταίο να σκοράρει για 8η φορά. Το γκολ της τιμής για τα Σερβιανά πέτυχε ο Κώτσος που διαμόρφωσε το τελικο 1-8.

Διαιτησία: Μαγγιώρος (Μάντζιος, Γκέλης)
Σερβιανά: Νικολαίδης, Μακάριος, Κώτσος, Παλιάγκας, Δήμος, Κωστης Α. (21΄ Κωστης Π.), Τσιρώνης, Τσαντούλης, Σταματελάτος, Ναούμης, Πεππές
Κράψη: Σταυρόπουλος (33΄ Μάρκος), Καράσας, Καράτζας, Φαρμάκης, Σήτος, Κολιός (58΄ Καρτάλης), Αλεξίου (65΄ Τσουμάνης), Ζησης, Κατσούδας (75΄ Μπιστιόλης), Σταμούλης, Βίσσας
* Φωτογραφία από τη σελίδα του ΠΑΣ Κράψης στο facebook.