Iσοπαλία ανάμεσα σε ΠΑΣ Αχέρων και Α.Ε Καραϊσκάκης

0

Ισόπαλος με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 17:30 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου ο 6ος φιλικός αγώνας του ΠΑΣ Αχέρων κόντρα στην Α.Ε Καραισκάκης, που φέτος θα αγωνίζεται στην Superleague 2.
Ένα δυνατό φιλικό τεστ για την ομάδα του Ντούρου, μια βδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής, που ανταποκρίθηκε άψογα απέναντι σε μια ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας παίζοντας πολύ καλή μπάλα ανά διαστήματα και μάλιστα αν και βρέθηκε να χάνει 0-2, έφερε το ματς στο τελικό 2-2.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο 16’ όταν μετά από σέντρα του Βασιλειάδη, ο Μπλέτσας πλάσαρε με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Ο Καραϊσκάκης απάντησε στο 20’ με σουτ του Αλμπάνη με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει σε κόρνερ και με τον Καραγιαννίδη με κεφαλιά από το κόρνερ να χάνει διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.  Στο 37’ ο Αχέρων απείλησε με τον Βασιλείου, με τον Καραϊσκάκη στο 40’ να ανοίγει το σκορ μετά από σέντρα του Αλμπάνη και κεφαλιά του Τσούτση που νίκησε τον Κοντογουλίδη για το 0-1 του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ γρήγορα στο 2ο γκολ, με τον Χατζηστραβό να σεντράρει και τον Κυβελίδη να πλασάρει εύστοχα για το 0-2. Οι παίχτες του Ντούρου δεν έπεσαν μετά το 0-2, έγιναν πιο επιθετικοί και με δυο στημένες φάσεις έφτασαν στο 2-2. Στο 62’ ο Γούλας με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 1-2, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Μπλέτσας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 2-2. Ο Χαραλαμπίδης έκανε πολλές αλλαγές στο 2ο μέρος που αποσυντόνισαν την ομάδα, με τον ΠΑΣ Αχέρων μετά το 2-2 να έχει την ψυχολογία, να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και μάλιστα θα μπορούσε να φτάσει και στην ολική ανατροπή με τον Ελέζι να χάνει μια καλή ευκαιρία στην τελευταία φάση του παιχνιδιού.
Διαιτητής : MΠΑΙΛΗΣ Ν.
Βοηθοί : ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π. – ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α.
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Ντούρος) : ΚΟΝΤΟΓΟΥΛΙΔΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ, ΠΑΝΟΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΚΟΛΙΝΣ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ
Έπαιξαν και οι: ΒΡΑΧΝΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΕΛΕΖΙ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ.
Α.Ε Καραϊσκάκης (Χαραλαμπίδης) : ΜΕΛΚΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΑΠΙΑΣ, ΜΑΣΟΥΡΑΣ, ΑΛΜΠΑΝΗΣ, ΨΙΑΝΟΣ, ΚΟΥΣΤΑ, ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΒΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ
Έπαιξαν και οι: ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΜΕΤΣΕ, ΤΕΡΕΖΙΟΥ, ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ, ΚΥΒΕΛΙΔΗΣ, ΜΕΛΕΤΙΔΗΣ, ΓΥΦΤΟΚΩΣΤΑΣ