ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΕΧΑΣΕ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ

0

Μετά από ένα 3ωρο ματς, η Βόνιτσα νίκησε 3-5 στα πέναλτι την Πάργα στο Μεσοπόταμο (κ.α. και παρ. 1-1) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου έως το 12΄και οι δυο ομάδες βρέθηκαν κοντά στο γκολ από φάουλ αλλά με τους τερματοφύλακες Ζέρη για Απόλλωνα και Τρανουλίδη για Αμβρακικό να κρατάνε το σκορ σε 0-0. Στο 31΄ο Απόλλωνας προσπάθησε να βρει δίχτυα με τον Σιδέρη μετά από πάσα του Μηλιώνη αλλά με το Τρανουλίδη να κρατάει την εστία του Αμβρακικού ανέπαφη. Στο 32΄παλι ο Απόλλωνας  με τον Σιδέρη και με πάσα του Φούτζουλα βρέθηκε μπροστά από την εστία του Αμβρακικού αλλά και εκεί ο Τρανουλίδης είπε «ΟΧΙ» ενώ στο 34΄ένα καλό σουτ του Φούτζουλα  προσπάθησε να απειλήσει την εστία,  με τον Τρανουλίδη να έχει κατεβάσει τα ρολά από την εστία των φιλοξενούμενων κρατώντας το 0-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.