ΜΕ ΤΡΙΑΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Ο ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ

0

ΟΣ ΑΓΙΑΣΤην 2η συνεχόμενη νίκη στον εκτός έδρας αγώνα με την Αναγέννηση Αχερουσίας πέτυχε η ομάδα του Αετού Αγιάς σήμερα με σκορ 0-3..Η ομάδα του Αετυ σαφώς ανώτερη από την αντίπαλη ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας πολλές ευκαιρίες και κατάφερε τελικά να ανοίξει το σκορ στο 35’ με τον Χρήστο Βατζιώτη με εξαιρετικό πλασέ το οποίο ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου..Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αετου έχασε αρκετές ευκαιρίες και στο 80’ ο ποδοσφαιριστής Δονάτος Δέσκας με 2η κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε από τον αγώνα αφήνοντας την ομάδα με 10 παίχτες..Στην συνέχεια το 2ο γκολ πραγματοποίησε ο Δημήτρης Σερίφης μετά από ασίστ του Δημήτρη Ντάλλα στο 82’ και το 3ο γκολ πέτυχε ο Δημήτρης Ντάλλας ύστερα από ατομική ενέργεια στο 88’ όπου και ήταν το τελικό σκορ του αγώνα...