Σπουδαία νίκη για την Παραμυθιά

0

Σπουδαία νίκη για την Παραμυθιά που επικράτησε της ισχυρής Πάργας με 61-59. Το επίτευγμα είναι ακόμα μεγαλύτερο αν αναλογιστεί κάποιος ότι προήλθε όταν το σκορ στο τριακοστό λεπτό ήταν 35-51.Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Παραμυθιά έπαιξε πολύ καλή άμυνα και με ηγέτη τον Βάτσιο στην επίθεση κατάφερε να κάνει ένα επιμέρους σκορ 26-8 και να πάρει την νίκη με 61-59. Από τους νικητές Βάτσιος με 17 και Αθανασίου με 11 ξεχώρισαν με τον Κούρτη να προσθέτει 10. Από την Πάργα ο Καρβούνης είχε 20 πόντους και οι Τσοβίλης, Παππάς απο 10.

Δεκάλεπτα και σκόρ: 8-16,23-30,35-51,61-59

ΔΙΑΤΗΤΕΣ: Ράπτης-Δρίκος

ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ(ΚΩΣΤΙΔΗΣ Π.): ΑΝΔΡΕΟΥ 3,ΚΟΥΡΤΗΣ 10(2),ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 11(1),ΒΑΤΣΙΟΣ 17(2),ΛΑΤΣΟΣ 7(1),ΣΤΕΡΓΙΟΥ4,ΣΙΟΥΤΗΣ, ΡΕΣΒΑΝΗΣ 9,ΓΟΥΣΙΑΣ.

Α.Ο. ΠΑΡΓΑΣ (ΚΟΚΚΟΡΗΣ Π.): ΤΑΣΣΗΣ ,ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΛΕΝΑΣ 4(1),ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ,ΚΟΝΤΑΖΗΣ 7, ΓΚΙΚΑΣ 8(1),ΠΑΠΠΑΣ 10,ΒΕΚΙΟΣ ,ΤΣΟΒΙΛΗΣ 10, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ,ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ 20(4).