Αδίκησε τον εαυτό της η ομάδα του Προπαιδικού της Ένωσης Πάργας

0
Πρώτη ήττα παρά την πολύ σπουδαία προσπάθεια για τη ομάδα Κ13 της Ένωσης στο γήπεδο Πάργας απέναντι στην Ένωση Πρέβεζας. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την απόλυτη κυριαρχία της, χάνοντας τουλάχιστον τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες για γκόλ ενώ στην μοναδική αντεπίθεση της η Ένωση Πρέβεζας ευτύχησε να βρεθεί μπροστά στο σκόρ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολλύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε στο 52' να εκμεταλλευτεί την υπεροχή της και να ισοφαρίσει το σκόρ με γκόλ του Βαγγέλη Πλασκασοβίτη. Στο 60' η είσοδος του ξεκούραστου Μιχάλη Ράμου έκλεινε το παιχνίδι προς την πλευρά της Ένωσης Πρέβεζας που κατάφερε να περιηγηθεί ξανά με σκόρ 1-2 κόντρα στην ροή του αγώνα. Η κόπωση και η έλλειψη εναλλακτικών λύσεων στον πάγκο της Ένωσης, καθόρισαν τα τελευταία λεπτά του αγώνα ενώ το τελικό 1-4 αδικεί κατάφορα την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της ομάδας μας.