Νίκη για την Αναγεννηση Αχερουσιας απέναντι στον Ατρομητο καναλακίου

0
 Νίκη για την Αναγεννηση Αχερουσιας

Νίκη για την Αναγεννηση Αχερουσιας απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο τον Ατρομητο καναλακίου παρόλο που η μεταξύ τους διάφορα στο βαθμολογικό πίνακα είναι μεγάλη ήταν ντέρμπι. Ντέρμπι σε όλα του φάσεις σκληρά μαρκαρισματα και δύο γκολ για την Αναγεννηση Αχερουσιας και αρκετό κόσμο που χάρηκε το ματς, οι ομάδες μπήκαν μουδιασμενες στην αρχή και προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματά τους με τον ατρομητο να κάνει την πρώτη φάση του αγώνα στο 12' λεπτό η αχερουσια αμέσως απάντησε με μια φάση αλλά χωρίς να έρθει το γκολ και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες αλλά το γκολ δεν ήρθε για καμιά ομάδα το οποίο ήταν και το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η αναγέννηση πίεσε για ένα γκολ το οποίο ήρθε με τον ΜΠΑΚΙΑ Α και έγινε το 1-0 στο 60' λεπτό  ο ατρόμητος προσπάθησε και αυτός με τη σειρά του να μας  απειλήσει για να φέρει το ματς στα ίσια αλλά χωρίς αποτέλεσμα   και με αποτέλεσμα η αχερουσια να διπλασιάσει τα τέρματα στο 79' λεπτό με ένα καταπληκτικό γκολ από τον Νιτσιο Δημήτρη το οποίο ήταν και το τελικό Αποτελεσμα