ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΔΥΣΣΕΑ 0-2

0

Σε ένα κακό παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Πάργας για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις 2 εστίες, Οι Ελπίδες Οδυσσέα με 2 ευκαιρίες κατάφερε και έφυγε με το διπλό από τη Πάργα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Ορφανός μετά από τραγικό λάθος της άμυνας του Απόλλωνα. Και το τελικό 0-2 σημείωσε ο Γαζής στο 83'. Με εντεκάδα ανάγκης ο Απόλλωνας είχε την κατοχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά ήταν ανούσιος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού. Το ίδιο και η φιλοξενούμενοί ευτύχισαν να πάρουν το τρίποντο

Σίγουρα χρειάζεται χρόνος ώστε η ομάδα να βρει τα πατήματα της στον αγωνιστικό χώρο ώστε να έρθουν και τα πρώτα θετικά αποτελέσματα. Η καλοκαιρινή περίοδος στη Πάργα δυσκολεύει την προετοιμασία της ομάδας με αρκετούς ποδοσφαιριστές να μη κάνουν καλή προετοιμασία λόγω άλλων υποχρεώσεων. Οπότε υπομονή και διοίκηση και ποδοσφαιριστές είναι σίγουροι ότι η ομάδα θα ανεβάσει ρυθμούς με καλύτερες εμφανίσεις.
Δήλωσε μεταξύ άλλων ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΑΡΓΑΣ ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ..