Ερμής Καναλίου-Α.Ε. Πρέβεζας 1-5

0

Σήμερα, 16/3/2013, διεξήχθη η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ερμή Καναλίου και στην Α.Ε. Πρέβεζας με σκορ 1-5 στο δημοτικό στάδιο Ζαλόγγου. Η άψογα στημένη ομάδα του κ. Μπέκα έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο φιλοδωρώντας τους γηπεδούχους με 5 γκολ.

Μόλις στο 2ο λεπτό, η ομάδα της Πρέβεζας απείλησε με το σουτ του Νάτση που μπλόκαρε ο Γεωργίου.
Στο 30ο λεπτό, ο Μυφτίου έκανε κάθετη πάσα στον Ζέρη Ξ. αλλά εκείνος με αδύναμο πλασέ δεν κατάφερε να νικήσει τον Γεωργίου.
Στο 44ο λεπτό, ο Κασσάρι αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η Ένωση ''ανέβασε στροφές'' με αποτέλεσμα το γκολ στο 57ο λεπτό, από το πλασέ του Ζέρη Ξ. μετά την παράλληλη πάσα του Πάσχου Δ.
Στο 61ο λεπτό, η Α.Ε. Πρέβεζας κλείδωσε τη νίκη με το πλασέ του Πόποτα.
Στο 67ο λεπτό, ο Μυφτίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή.
Στο 82ο λεπτό, ο Hyseni με πανέξυπνο σουτ κρέμασε τον Κετίκογλου μειώνοντας σε 1-3.
Στο 85ο λεπτό, o Πάσχος Δ. έβγαλε κάθετη πάσα στον Ζέρη Ξ. και εκείνος αφού πέρασε τον Γεωργίου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 87ο λεπτό, ο Πόποτας διαμόρφωσε το τελικό σκορ 1-5, με το πλασέ που νίκησε τον Γεωργίου.

Από τον Ερμή Καναλίου διασώθηκαν μόνο οι Κώστας και Νάσης. Από την Α.Ε. Πρέβεζας ξεχώρισαν οι Νάτσης, Κετίκογλου, Κουμπής, Ζέρης Ξ. και Πάσχος Δ.

Άριστη η διαιτησία Ζιώγα-Μασούρα-Παναγιώτου.

Ερμής Καναλίου: Γεωργίου, Τσούκης, Αλεξανδρής, Κασσάρι, Γκίνι, Hyseni, Τσίμος, Νάσης, Μούκανος, Σοροντίλας, Κώστας Σ.

Α.Ε. Πρέβεζας(Μπέκας): Κετίκογλου, Ζέρης Π.(55΄ Πάσχος Δ.), Τσιάβος(70΄ Ζιώγκας), Κουμπής, Κώστας Α.(58΄ Πάσχος Ορ.), Νάτσης, Πόποτας, Δαρδαμάνης, Καλατζής, Μυφτίου, Ζέρης Ξ.