Ερμής Καναλίου-Άρης Πρέβεζας 1-5

0

Σήμερα, 26/1/2012, στο δημοτικό στάδιο Ζαλόγγου, διεξήχθη η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ερμή Καναλίου και στον Άρη Πρέβεζας.
Σε ένα πολύ καλό αγωνιστικό χώρο, ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη εύκολα χωρίς να απειληθεί σε καμία χρονική περίοδο του
παιχνιδιού, παίζοντας θεαματικό ποδόσφαιρο.
Ο Άρης ήθελε να καθαρίσει από νωρίς ένα φαινομενικά εύκολο παιχνίδι, κατι που έπραξε.
Μόλις στο 8ο λεπτό, το δυνατό σουτ του Μπρούβα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Γεωργίου, και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Νταλιάρδας πλάσαρε εύστοχα μετά την σέντρα ακριβείας του Κάππα.
Στο 29ο λεπτό, ο Κρητικός αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
Στο 30ο λεπτό, ο Μπρούβας σέντραρε και ο Καρασαββίδης πρόλαβε τον Γεωργίου στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με το στήθος.
Στο 33ο λεπτό, μετά από κόντρες, ο Μπρούβας βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα κάνωντας το 3-0.
Στο 36ο λεπτό, ο Νταλιάρδας αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για χέρι.
Στο 40ο λεπτό, πάλι ο Μπρούβας αξιοποίησε την σέντρα του Κάππα πλασάροντας εύστοχα σε κενή εστία.
Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό, οι Κάππας, Μπρούβας και Νταλιάρδας έκρυψαν την μπάλα με τελικό αποδέκτη τον Καρασαββίδη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να σημειώσει το 5-0.
Στο 70ο λεπτό, ο Μουκάνος σημείωσε το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 1-5.

Από την ομάδα του Ερμή ξεχώρισε ο Κώστας και ο Νάσης ενώ από την ομάδα του Άρη οι Μπάτσος, Μπρούβας και Καρασαββίδης.

Άριστη η διαιτησία Βασιλείου-Καλογέρη-Παφύλα.

Ερμής Καναλίου(Πανούσης): Γεωργίου, Ντίνος, Τσούκης, Κώστας, Κασσάρι(75΄ Καρτεζίνης Γ.), Αλεξανδρής, Χουλιάρας, Κρητικός(70΄ Μουκάνος), Γκίνι, Καρτεζίνης Β.(42΄ Νάσης), Μαχαίρας.

Άρης Πρέβεζας(Βασιλειάδης): Καραπιπέρης, Κάππας, Ρίζος, Τσιόκας, Μπρούβας, Ζήσης, Καλύβας, Μπαλάσκας(55΄ Τουλκερίδης), Μπάτσος, Νταλιάρδας(65΄ Πήλιος), Καρασαββίδης(67΄ Μουζάκης).