Άρης Πρέβεζας- Α.Ο. Φιλιππιάδας 8-0

0

Σήμερα, 29/12/2012, στο δημοτικό στάδιο Λούρου, διεξήχθη η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη Πρέβεζας και στο Α.Ο. Φιλιππιάδας για τη  Β΄ φάση του κυπέλλου  της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Ήταν ένα βροχερό απόγευμα που δεν εμπόδισε τον Άρη να πάρει την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση από την αρχή του αγώνα, κλείνοντας τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους.
Η πίεση του Άρη απέδωσε καρπούς στο 25ο λεπτό, στην πρώτη αξιοσημείωτη φάση του παιχνιδιού, όπου ο Ζήσης βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή του Α.Ο.Φ. και με περίτεχνο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.
Στο 43ο λεπτό, στην δεύτερη φάση του αγώνα, ο Ντούσκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή.
Δύο λεπτά αργότερα, στο 45ο λεπτό, ο Τουλκερίδης Α. έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά την αναμπουμπούλα που προκλήθηκε στα καρέ του Α.Ο.Φ.
Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό, ο Μύτικας βρέθηκε αφύλαχτος στην περιοχή του Α.Ο.Φ. και με πλασέ πρόσθεσε άλλο ένα γκολ για την ομάδα του.
Στο 60ο λεπτό, ήρθε η σειρά του Κάππα Β. να προσθέσει το όνομα του στους σκόρερ, με γλυκό πλασέ.
Στο 66ο λεπτό, ο Κάλλης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα μετά από διαμαρτυρία.
Στο 67ο λεπτό, ο Τουλκερίδης Α. σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ με κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Καλύβα.
Στο 72ο λεπτό, ο Μπάτσος σημείωσε το 7ο γκολ για την ομάδα του Άρη μετά το 1-2 που έπαιξε με τον Μύτικα.
Στο 80ο λεπτό, πάλι ο Μπάτσος, με φωτοβολίδα έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το 8-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Άρης Πρέβεζας: Καραπιπέρης, Τουλκερίδης(Α) , Κάππας(Β).(Παναγιωτίδης 65΄), Ζήσης(Μπαλάσκας 68΄), Ντούσκας, Ρίζος, Τσιόκας, Μπάτσος, Καλύβας, Νταλιάρδας(Μύτικας 46΄), Τουλκερίδης(Β).

Α.Ο. Φιλιππιάδας: Τσιάμος, Λιόντος, Παντιώρας(Ν), Βαρούχος, Τέντζιος, Κομπογιάννης, Παντιώρας(Α) (Καλιακάτσος 65΄), Καλογίρου, Μουστακλής, Κάλλης, Ξέρας.