Κ-20 : ΑΕΚ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-4

0

Μεγάλη νίκη και με το εμφατικό 4-2, πραγματοποίησε η ομάδα Νέων Κ20 του ΠΑΣ Γιάννινα, επί της αντίστοιχης της ΑΕΚ, στο γήπεδο Καπανδριτίου, στα πλαίσια της  13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.
Οι Γιαννιώτες κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές και να ισοφαριστούν ισάριθμες φορές από την ΑΕΚ. Ωστόσο ο Άγιαξ της Ηπείρου πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο τελευταίο ημίωρο του παιχνιδιού.
Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ με γκολ του Νάκου. Η Ένωση ισοφάρισε στο 29’ με τέρμα που πέτυχε ο Τσεβάς. Ωστόσο ο Νάκος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, κάνοντας το 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Γαρουφαλιά στο 56’. Στο 61’ ο Καμποσιώρης έγραψε το 2-3, ενώ στο 71’ ο Χαρίσης διαμόρφωσε το τελικό 2-4.
Με τη νίκη τους αυτή οι Γιαννιώτες βρέθηκαν στην έκτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, συγκάτοικοι με τον Άρη, ξεπερνώντας την ΑΕΚ η οποία βρίσκεται στην ένατη θέση με 17 βαθμούς.
ΑΕΚ: Μοσχονάς, Κοζάκης (Δημγκιόκας 73’), Ερέκι, Ντούμπερετ, Βλάχος (Ναυπλιώτης 60’), Γαρουφαλιάς, Μάλτσι, Αργυρίου, Τσεβάς, Χατζησοφρωνίου (Μυλωνόπουλος 46’), Παπαδημητρίου.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Μπακόλας, Πανταζής (Νικόπουλος 90’), Ασωνίτης, Θεοδωράκης, Φράγκος, Γανωτής, Μουσκάι, Χαρίσης, Παπαρούνας (Μπουκουβάλας 79’), Καμποσιώρης, Νάκος (Παπαχρήστου 90+3’).