ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ -ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 2-2

1
Ο Αρχάγγελος ξεκίνησε  με άγριες διαθέσεις το παιχνίδι,μιας και σφυροκοπούσε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης την εστία του  του Καναλακιου.Ταυτόχρονα πρόσφερε και πολυ ομορφο θεαμα καθως οι συνδυασμοί και οι εφευρετικότητα πολλών παιχτών ,”εδιναν και επαιρναν”.Σαν επακόλουθο όλων των παραπάνω,ο Παππάς Χ στο 20′, νίκησε τον τερματοφύλακα Τζιμα με όμορφη καρφωτή κεφαλια ,ανοίγοντας το σκορ για την ΑΕΚ.Πολλές χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους στην συνεχεια ,με τον Παπαδιωτη Θ στο 25′ και τον Τουμανιδη Τ στο 27′ να  μην βρισκουν στοχο στις πιο χαρακτηριστikες απο αυτες.Κοντρα στη ροη του αγωνα και σε φαση που δεν “μυριζε” γκολ, ο Ζησης Δ στο 36′, αθελα του ,στελνει την μπαλα στα διχτυα της ομαδας του  κανοντας  το 1-1.Φοβερη αποκρουση του Ισπογλου Α στο 44′  στερωντας απο τον Αχερων το 1-2
Στο δευτερο ημιχρονο το σκηνικο δεν αλλαξε ,με τους γηπεδουχους να πιεζουν στο μισο γηπεδο,να δημιουργούν σωρεία ευκαιριών αλλα να μην  καταφερνουν να σκοραρουν,ειτε απο  ικανοτητα του τερματοφύλακα Τζιμα ,ειτε απο ανικανότητα δίκη τους!”Οταν δεν σκοραρεις στις ευκαιριες που δημιουργεις,ειναι φυσικο και επομενο,καποια στιγμη να το δεχτεις” λεει μια λαικη ρηση.Αυτο επαληθευτηκε στο 85′ με τον “εμπειρο” Σταικο Χ να στελνει με απ’ευθειας εκτελεση φαουλ και λαθος τοποθετηση του τερματοφυλακα Ισπογλου,τη μπαλα στα διχτυα της ΑΕΚ ,περνωντας κεφαλι στο σκορ με 1-2!Στο επομενο λεπτο,87′,ομορφη παραλληλη μπαλια του Παπαδιωτη Θ,προβολη αυτοθυσιας του Μουρεχιδη Σ και 2-2 μεσα σε αποθεωση!
TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ-ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 2-2