0

Άρης Πρέβεζας-Θύελλα Σινώπης  2-1

Σήμερα, 22/12/2012, στο δημοτικό στάδιο Λούρου διεξήχθη η αναμέτρηση μεταξύ του Άρη Πρέβεζας και της Θύελλας Σινώπης.
Το τσουχτερό κρύο δεν εμπόδισε τις δυο ομάδες να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους στο γήπεδο.

Ο Άρης μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας την πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού στο 7ο λεπτό με το ψαλιδάκι του Καλύβα που πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από την εστία του Παναγιωτίδη.
Στο 8ο λεπτό, το σουτ του Αηδόνη πέρασε άουτ, αριστερά από την εστία του Καραπιπέρη.
Στο 29ο  λεπτό, ήρθε το 0-1 με το αυτογκόλ του Ρίζου μετά από εκτέλεση κόρνερ από την Θύελλα.
Στο 33ο  λεπτό, η πρώτη κίτρινη κάρτα του παιχνιδιού στον Σπυράκο.
Στο 40ο λεπτό, ο Άρης πέτυχε την ισοφάριση με το πλάσε του Κάππα Β.
Το γκολ άργησε να έρθει για τον Άρη, ο οποίος αύξησε την πίεση του στο 2ο ημίχρονο.
Στο 66ο λεπτό, μετά από σουτ του Ντούσκα, η μπάλα κόντραρε σε παίχτη της Θύελλας και κατέληξε στα δίχτυα.