ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 1-2

0

Σε ένα άσχημο και βαρύ αγωνιστικό χώρο που δεν βοηθούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο.. η ομάδα του ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ υποδέχτηκε τον ΕΡΜΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ κάτω από δυνατή βροχή και ακόμα πιο δυνατά μαρκαρισματα... η ομάδα του ΑΧΕΡΩΝ μπήκε και είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία καθώς στο 8' ο Ευθυμίου επιχείρησε σέντρα σουτ και ο Σταικος με προβολή να μην μπορεί να βρει την μπάλα να την σπρώξει στα δίχτυα.. στο 13' ο Κώστας εκτελεί το κόρνερ για την ομάδα του ΕΡΜΗ ΚΑΝΑΛΙΟΥ η μπάλα παίρνει μια περίεργη τροχιά και τελευταία στιγμή ο Τζιμας Αθ. αποσόβησε πάνω στην γραμμή υπό πίεση...  στο 24' πέναλτι για τον ΑΧΕΡΩΝ ο Σταικος φεύγει στην αντεπίθεση με τον Κώστα να τον ανατρέπει μέσα στην μεγάλη περιοχή την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κολιος και κάνει το 1-0... 35' σουτ του Κολιου λάθος υπολογισμός του Γεωργίου η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ... 39' τετ α τετ για τον ΑΧΕΡΩΝ με τον Σταικο να μην μπορεί να πλασάρει εύστοχα τον Γεωργίου... το ημίχρονο λήγει 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο 1η πρώτη φάση ανήκει για τον ΕΡΜΗ καθώς στο 55' σε σουτ που επιχείρησε ο Τριαντος ο Τζιμας Αθ. με διπλή προσπάθεια καταφέρνει να πιάσει την μπάλα... υστέρα από λάθος του Τζιμα Θεοφ. ο Τριαντος κλέβει την μπάλα και ανατρεπεται στην περιοχή ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι και 2' κίτρινη στον Τζιμα Θεοφ. που αφήνει την ομάδα του με 10 παίχτες το πέναλτι εκτελεί ο Ντίνος και κάνει το 1-1...68' υστέρα από σέντρα ο Ντίνος κοντρολαρει την μπάλα μέσα στην περιοχή και πλασάρει εύκολα για το 1-2... στο 87' ο σταικος τετ α τετ με τον Γεωργίου η μπάλα κολλάει στο νερό στην συνέχεια τις φασης ο loyseti κάνει μαρκαρισμα εξω από την περιοχή ο οποιος θα δει την 2η κίτρινη και θα αφησει την ομάδα του με 10 παίχτες... ληξη παιχνιδιου...
 ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 1 ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 2 ...