Π.Α.Σ. ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ 0-6

0

Φανταστικος ο ΑΠ ΠΑΡΓΑΣ στο ντέρμπι του δήμου . Ο Απόλλων Πάργας ηταν κυρίαρχος σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα απο τον Π.Α.Σ. Αχέρων. Πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες και 6 φανταστικά . Στο 17' ο Σάκης Μηλιώνης άνοιξε το σκόρ  με πολύ ωραίο πλασέ μέσα στη περιοχή. Απο εκεί και πέρα ο Απόλλων δεν σταμάτησε να πιέζει και στο 29' ο Χ Τόρρες με εκπληκτική κεφαλιά έκανε το 0-2 μετά απο σέντρα του Θόδωρη. Λίγο πρίν σφυρίξει το τέλος του 1ου ημιχρόνου ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Γεράσιμος Ντίτσος ο Θανάσης Βέκιος μετά απο 1-2 με τον Λιάλιο βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Π.Α.Σ. Αχέρων Τζίμα και τον πλάσαρε ιδανικά ''κλείνωντας'' το ημίχρονο με το σκόρ να είναι 0-3!  Ο ΑΠΟΛΛΩΝ μπήκε ακόμα πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο και στο 51' με μια φανταστική εκτέλεση φάουλ του Μάριου Μπεκιάρη απο τα 25 μέτρα έγινε το 0-4! Απο εκεί και πέρα ανέλαβε ο Ηλίας Λιάλιος! Στο 56 πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με φανταστικό εξωτερικό σουτ έκανε το 0-5! Δεν είχε πει την τελευταία του λέξη όμως. 3 λεπτά αργότερα πάλι πέρασε 3 αντιπάλους και με πολύ ωραίο πλασέ σην απέναντι γωνία έκανε το τελικό 0-6! Απο εκει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ο Απόλλων Πάργας έκανε κατοχή μπάλας.