ΣAMΨOYNTA - ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1-4

0
Με το διπλό απέδρασε η ομάδα της Βόνιτσας από το γήπεδο της Σαμψούντας. Σε ένα πολύ όμορφο ματς με πολλές ευκαιρίες και 5 γκολ ο Αμβρακικός Βόνιτσας πέτυχε την 5η σερί... νίκη του καταφέρνοντας εύκολα όπως δείχνει και το τελικό 1-4 από μια δύσκολη έδρα. Το σκορ για την ομάδα του Άρη Φερεντίνου άνοιξε με σουτ ο Κούτσικος (Μπούκιος) στο 9’ λεπτό ο ίδιος παίχτης δέκα λεπτά αργότερα με πέναλτι που κέρδισε ο Καταγής (Γιώργος) σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 35’ ο Χασακής τελείωσε το ματς με κοντινό σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαμψούντα μπήκε δυνατά και ευτύχησε να μείωσε μόλις στο 48 σε 1-3 αλλά μέχρι εκεί, δεν υπήρξε κάτι άλλο αξιόλογο. Στο 60 ο Παλιογιάννης έδωσε πάλι αέρα τριών τερμάτων στην Βόνιτσα και έκλεισε το σκορ. Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ υποδέχεται στο ντέρμπι της Α΄ κατηγορίας την πολύ καλή ομάδα του Λούρου, πέραν της προσπάθειας από τους ποδοσφαιριστές ο σύλλογος χρειάζεται την υποστήριξη όλων μας σε αυτό το δύσκολο παιχνίδι. Όλοι λοιπόν στο γήπεδο το Σάββατο το μεσημέρι για να θυμηθούμε όλοι την πιο δυνατή έδρα της περιοχής την ΒΟΥΡΛΙΑ.

Aυτό το άρθρο προέρχεται από το: ΒΟΝΙΤΣΑ PRESS: Σανψούντα - ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 1-4 http://bonitsapress.blogspot.com/2011/10/1-4.html#ixzz1bcrZ6q5E