ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ – Ελπίδες Νυδριού 2-0

0
Τέταρτη σερί νίκη για την ομάδα της Βόνιτσας για το πρωτάθλημα της Ά ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας. Στο δημοτικό στάδιο της πόλης για την 5η αγωνιστική υποδέχτηκε τις Ελπίδες Νυδριού. Στο πρώτο ημίχρονο παρότι πίεζε ασφυκτικά την αντίπαλη ομάδα και έχασε... αρκετές ευκαιρίες δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Κάτι που κατάφερε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ύστερα από πανέμορφη προσπάθεια από αριστερά του Κούτσικου (Μπούκιου) ο Παλιογιάννης με σουτ έκανε το 1-0. Ο Αμβρακικός αστόχησε σε άλλες 4-5 καλές επιθέσεις με Μπούκιο, Χασακή, Μητρόπουλο και Τακούλα. Το 2-0 όμως ήρθε από την ατομική ενέργεια του Χασακή λίγο αργότερα με σουτ. Πολύ καλή η ομάδα μας σε γενικές γραμμές με αυτοματισμούς και φοβερή πίεση στην αντίπαλη ομάδα. Ο κακός αγωνιστικός χώρος ευθύνεται για την μοναδική ευκαιρία των Ελπίδων (κόλλησε η μπάλα στην λάσπη και δημιούργησαν αντεπίθεση). Να σημειωθεί ότι ο ΠΑΣ ξεκίνησε τον αγώνα με 4 16χρονους ποδοσφαιριστές.

Aυτό το άρθρο προέρχεται από το: ΒΟΝΙΤΣΑ PRESS: ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ – Ελπίδες Νυδριού 2-0 http://bonitsapress.blogspot.com/2011/10/2-0.html#ixzz1b7o2Ia4D