ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗ 5-0

0

(Ημίχρονο 4-0)

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο “Κατερίνα Θάνου”
Εύκολο απόγευμα και εύκολη νίκη με σκορ 5-0 για τον Κεραυνό Θεσπρωτκού απέναντι στην Φουρτούνα  Βαλανιδοράχης.
Ο Κεραυνός ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, ενώ  από την άλλη η ομάδα της Βαλανιδοράχης δεν κατάφερε να φανεί απειλητική στις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε στο παιχνίδι.

Μετά την νίκη του αυτή ο Κεραυνός Θεσπρωτικού ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς εκμεταλλευόμενος την ήττα του Αχέροντα Καναλακίου στην έδρα του που έμεινε στους 31.
ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ:
Στο 12ο λεπτό ο Φώντας Καλδάνης ύστερα από εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισε ο Κούσης και την απόκρουση του Λένη, με πλασέ σουτ στην επαναφορά της μπάλας άνοιξε το σκορ.
Στο 18΄  λεπτό ο Καραγιάννης βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Λένη.
Στο 30΄  λεπτό ο Καραγιάννης με σουτ μέσα από την περιοχή πραγματοποιεί το 2-0.
Στο 32΄  λεπτό ο Αποστόλης Σιώρος διεμβολίζει την άμυνα της Βαλανιδοράχης και με δεξί πλασέ σουτ ανεβάζει το σκορ στο 3-0.
Τρία λεπτά αργότερα στο 35΄ και πάλι ο Καραγιάννης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 4-0.
Στο 50΄  λεπτό ο νεαρός Μπαλάφας με σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 5-0 ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι.
Στο 80΄  λεπτό τετ α τετ του Κολιού με τον τερματοφύλακα Λένη αποκρούει σωτήρια ο δεύτερος.

AΡΙΣΤΗ η διαιτησία του κ. Γκαρτζονίκα και των βοηθων του Γκλιάτη – Παφύλα.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ : Λέκκος, Μαλέσκος , Ντόβας (46′ Πανούσης), Τζιάκος Γ., Μπόμπορης Α., Μπόμπορης Π., Σιώρος Απ., Καλδάνης (55′ Γεωργαλής.), Καραγιάννης (46′ Μπαλάφας), Κολιός, Κούσης.