Α.Ο.ΚΑΡΥΑΣ - ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

0

Την νίκη με το ευρύ 4-1 γεύτηκαν οι παίχτες του Α.Ο.Κ. έπειτα απο την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν εναντίον του Αγίου Πέτρου στο γήπεδο του Α.Ο.Καρυας. Το ματς, ξεκίνησε με μικρή καθυστέρηση, και διεξήχθη με πολύ καλές καιρικές συνθήκες. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 16' λεπτό με τον Μπύρο Κ., διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 25' με κεφαλιά του Σάντα Χ. έπειτα από κόρνερ. Στο 2ο ημίχρονο οι 2 ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες με τους γηπεδούχους να υπερτερούν στο τέλος και να σκοράρουν στο 75' με εξαιρετική προσπάθεια και σούτ απο τον Χαλκιόπουλο Σ. και στο 78' απο τετ α τετ, και πάλι απο Μπύρο Κ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκόλ της τιμής στο 85' με τον Τutu I. με ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία. Και οι 2 ομάδες είχαν απο 2 δοκάρια. Αναλυτικά:

ΓΚΟΛ 1-0 16' : Αναμπουμπούλα στα καρέ των φιλοξενουμένων το λάθος εκμεταλεύτηκε ο Μπύρος Κ.

ΓΚΟΛ 2-0 25' : Κόρνερ από τον Μπύρο Κ. εξαιρετική κεφαλιά μέσα απο την μικρή περιοχή του Σάντα Χ.

ΓΚΟΛ 3-0 75' : Εξαιρετική ατομική προσπάθεια μέσα στην περιοχή του Χαλκιόπουλου Σ. και σουτ, έπειτα απο πάσα του Γεωργαντόπουλου Δ.

ΓΚΟΛ 4-0 78' : Εξαιρετικό τελείωμα κάτω απο τα πόδια του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, του Μπύρου Κ.

ΓΚΟΛ 4-1 85' : Πολύ όμορφο σουτ στην κλειστή γωνία του Αραβανή Δ. απο τον Tutu I.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ: Α.Ο.ΚΑΡΥΑΣ ΛΙΟΛΙΟΣ Θ. : Αραβανής, Χαλκιόπουλος Π, Θεράπος (76' Κολοκονάκης), Μπύρος, Λιόλιος, Χαλκιόπουλος Σ, Σάντας, Γράψας (46' Βενέτης), Ρεκατσίνας, Λάζαρης (Γεωργαντόπουλος 46'), Βονιτσάνος
                    ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ: Γαβρίνης, Κατηφόρης, Ερμίδης, Δρακονταειδής, Αρβανίτης, Σιδέρης (Ρετσις 38΄), Παυλου, Βεροιώτης (Tutu I. 51'), Ραυτόπουλος, Κατηφόρης, Λογοθέτης

Πολυ καλη η διαιτησια του κ. Τριανταφυλλου που ειχε για βοηθους τους Μπαιλη και Παναγιωτου