ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥ ΑΟ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ

0

Με δύσκολες καιρικές συνθήκες διεξήχθη ο αγώνας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΩΝ, που σε αυτό το παιχνίδι επέστρεψε στις πολύ καλές εμφανίσεις που πραγματοποιεί απο την αρχή της σεζόν, και τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος του Α' τοπικού ΕΠΣ Π-Λ, Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ, που για ακόμη μια φόρα γεύτηκε την χαρά της νίκης, με δύσκολο όμως τρόπο αφού βρήκε μπροστά του μια πολύ καλά οργανωμένη ομάδα. Το ματς σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό (εξάρθρωση ώμου) του τερματοφύλακα των γηπεδούχωνΛΑΖΑΡΗ Σ. που όπως όλα δείχνουν θα τον αφήσουν εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν να κλείσουν τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους για ενα δεκάλεπτο, με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 3' του Γεωργάκη, χωρίς όμως να ευτυχήσουν να σκοράρουν, κάτι που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 28' με κεφαλιά από κοντά απο τον Τορέ, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι την λήξη του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56' ο Χαιδάκης έκανε με κοντινή προβολή το 0-2 για λογαριασμό του Μεσοποτάμου και στο 88' οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 έπειτα από κοντινή κεφαλιά του Σάντα. Απο 2 δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι και 1 οι φιλοξενούμενοι. Επίσης πολύ θετικό το ντεμπούτο εντός έδρας έκαναν τα 2 νέα αποκτήματα της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου για τον ΠΑΣ, ο Γεωργάκης Θ. και ο Πετρόπουλος Α.
Οι φάσεις έχουν ως εξής:

3'  Πλασέ απο κοντά του Γεωργάκη έπειτα από μπαλιά του Σκέμπι, η μπάλα στο κάθετο δκάρι, για τον ΠΑΣ

11' Οριζόντιο δοκάρι έπειτα απο φαουλ του Χαιδάκη, για τον Α.Ο.

23' Εξαιρετική μεταβίβαση στην άλλη μεριά του γηπέδου απο τον Πετούση, κοντρόλ και μπάσιμο στην περιοχή απο τον Γεωργάκη η μπάλα μόλις αουτ.

28' ΓΚΟΛ.....0-1 Εκτέλεση φάουλ απο τον Παπαδόπουλο, γυριστή κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή απο τον Τορέ.

56' ΓΚΟΛ....0-2 Μπάσιμο απο τα πλάγια απο τον Τσίλη, σέντρα και με κοντινή προβολή ο Χαιδάκης κανει το γκολ

80' Σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή του Σκέμπι η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

88' ΓΚΟΛ....1-2 Σέντρα απο στημένη φάση του Γκεοργκίεφ, μετουσιώνει με ωραία κεφαλιά σε γκόλ ο Σάντας.